Visit new website - www.pravojustice.eu

р3

04 лютого 2016 р., за сприянням Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Ради з питань судової реформи при Президентові України відбулося II засідання Харківської регіональної ради з питань реформи сектору юстиції. Проведення заходу підтримали Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого та відділення Асоціації правників України (АПУ) в Харківській області.

У засіданні взяли участь представники суддівського корпусу, прокуратури, адвокатури, правоохоронних органів, неурядових організацій, а також експерти в галузі права. Під час заходу відбулася інтенсивна дискусія на тему забезпечення змагальності сторін та ефективності у кримінальному процесі  в межах діючого Кримінально-процесуального кодексу України (КПК).

На думку завідувача кафедри кримінального процесу НЮУ ім. Ярослава Мудрого Оксани Каплиної, нові революційні норми КПК довели свою життєздатність за чотири рокі з моменту початку їх практичного застосування. За ії словами, в межах КПК відбулася перша спроба створити європейську модель подання заяв про кримінальне правопорушення на початку кримінального провадження.

Продовжуючи тему, начальник відділу організації роботи, контролю виконання і систематизації законодавства прокуратури Харківської області Олександр Бабіков висловився щодо необхідності більш широкого практичного застосування угод про примирення, які дозволять значно розвантажити органи досудового слідства. Він підкреслив, що на сьогодні практично 90% заяв громадян щодо відкриття кримінального провадження подаються з приводу діянь, які не містять ознак складу злочину.

Голова представництва АПУ у Харківській області Максим Шевердін вважає однієї з ключових проблем недостатнє забезпечення змагальності сторін у кримінальному процесі. Він зазначив, що кримінальна юстиція в України і досі залишається з обвинувальним ухилом. На його думку, значно полегшити цю ситуацію може прийняття нового Закону України «Про адвокатуру».

Під час засідання головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з питань реформи прокуратури Лоїк Геран розповів українськім колегам про те, як працює модель кримінальної юстиції та, зокрема, забезпечується змагальність сторін у Франції. Порівняльний аналіз французької та української систем викликав велику зацікавленість з боку учасників заходу.

Національний експерт Проекту ЄС Юлія Землицька презентувала результати всеукраїнського опитування «Реформування кримінальної юстиції: погляд слідчих, прокурорів, адвокатів та суддів», яке проводилося серед 5000 представників сектору юстиції за ініціативою Проекту протягом 2014-2015 рр..

«Дуже важливо, що тут за одним столом зібралися представники слідчих органів, прокуратури, адвокатури та судової системи. Мета цього заходу – допомогти у зміцненні міжінституціональної співпраці, що у свою чергу буде сприяти підвищенню ефективності кримінальної юстиції в Україні», – підвів підсумки керівник Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Віргіліюс Валанчюс.

thumb_show (11)

LEAVE A COMMENT